JESTEŚMY PIĘKNI BEZ TATUAŻY

Dziś chcę podjąć temat tatuaży. Jeszcze 20-30 lat temu zwyczaj tatuowania się był ograniczony do wąskich środowisk. Tatuaże nosili albo ludzie bardzo bogaci, najczęściej jednak przestępcy czy członkowie różnych subkultur młodzieżowych.

Niestety, obecnie nastał czas, kiedy na potęgę tatuują się młodzi, starsi oraz dzieci po to, by okaleczając się „upiększyć” swoje ciało. Traktują to jako coś nieszkodliwego, modnego.

Święty Paweł naucza nas, że jesteśmy świątynią Boga. Jesteśmy stworzeni na Jego obraz i podobieństwo. A Pan przecież nie stworzył bubli, które trzeba poprawiać. Każdy nosi w sobie piękno, a życie, to czas, by je odkryć, by pozwolić innym na jego odkrycie. Oczywiście, że w wolności możemy robić wszystko, ale nie wszystko przynosi nam korzyść. Wyraźnie Pan Bóg w Starym Testamencie przestrzega nas: „Nie będziecie się tatuować” (Kpł 19, 28). W Nowym Testamencie nikt nie pisze o tatuażach, bo było czymś oczywistym, że pierwsi chrześcijanie nie wchodzili w pogańskie praktyki okaleczające ciała, które przecież są świątynią Ducha Świętego.

Ks. Piotr Glas, egzorcysta, na przykładzie swojej wieloletniej posługi w uwalnianiu ludzi zniewolonych i opętanych, wielokrotnie podkreśla, jak straszne doświadczenia mieli ludzie posiadający tatuaże. Objaśnia on, że: „największy problem jest w używaniu farb, które są demonicznie przetwarzane, a największy kontrakt z szatanem jest poprzez krew (podpisywanie cyrografu własną krwią). Podczas wykonywania tatuaży - okultystycznie przerobiona farba wchodzi w kontakt z krwią - i jest to nic innego jak forma cyrografu”.

Musi do nas dotrzeć, że tatuaż, to nie jest niewinna zabawa. „Podobnie czyniono i nadal czynią to w szczepach afrykańskich ludzie mieszają krew z prochami przodków - są to nieczyste rytuały, od których powinniśmy uciekać” - dodaje ks. Glas.

Dlatego, Panie, pomóż nam głęboko wierzyć – pomimo tego, czym bombarduje nas świat i co próbuje nam wmówić – że tylko w Tobie jest piękno. Pięknem jest wszystko, co stworzyłeś, bez potrzeby poprawek. Jesteśmy piękni Twoim pięknem, Panie, i nie potrzeba nam tatuaży, kolczyków w kilkunastu miejscach ciała, by być pięknymi. Przypomnijmy też to, co mówił Mały Książę: ,,Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Drodzy Czytelnicy! Patrzmy sercem na siebie i na innych, a świat zajaśnieje mocą Boga. Błogosławionej niedzieli!

eg